Kompozyty kwarcowe

Kwarcogranit występuje w postaci płyt o dwóch grubościach 2cm i 3cm o wymiarach zależnych od producenta.

zobacz realizacje

Kompozyty mineralno-akrylowe

Kompozyt mineralno-akrylowy inaczej zwany Solid Surface co oznacza „powierzchnia trwała”.

zobacz realizacje

Granit / Marmur

Granit występuje na całym świecie i posiada zróżnicowane zabarwienie od białoróżowego poprzez szary, zielony, czerwony, niebieski kończąc na kolorystyce czarnej.

zobacz realizacje

ParaCor

Firma PARA-COR Sp. z o.o. zajmuje się produkcją blatów kuchennych i łazienkowych, parapetów, recepcji i barów, obudową kominków, schodami z materiałów najwyższej jakości.

sprawdź szczegóły

Realizacje

Posiadamy doskonale wyposażone warsztaty, a nasi pracownicy cieszą się zaufaniem klientów.

sprawdź szczegóły

Kompozyty kwarcowe

Kompozyt kwarcowy - nazywany inaczej kwarcogranitem jest produkowany z 95% wysokiej jakości naturalnych surowców (kwarc, granit) oraz z 5% dodatków: lustra i granulatu szklanego, małej ilości barwników i wysokiej jakości żywicy poliestrowej.

Produkcja

Produkcja kompozytów kwarcowych jest bardzo długim i szczegółowym procesem:
  1. Etapem pierwszym jest mieszalnia w której zmielony i przesiany kwarc trafia do mieszalników po czym są dodawane do niego żywica i wszystkie inne dodatki.
  2. Na przenośnik taśmowy zostaje wylana otrzymana masa co powoduje otrzymanie pasma kwarcogranitu, po czym jest on cięty na płyty.
  3. Pocięte płyty trafiają do prasy gdzie pod wysoką temperaturą i ogromnym ciśnieniem ulegają procesowi prasowania, wysoka temperatura powoduje reakcje chemiczną żywicy, zaś ciśnienie powoduje całkowite zagęszczenie wszystkich składników.

Charakterystyka

Kwarcogranit występuje w postaci płyt o dwóch grubościach 2cm i 3cm o wymiarach zależnych od producenta. Najczęściej spotykanym rozmiarem jest 300cm x 140cm. Zalety kompozytu kwarcowego:
Skomplikowana i wieloetapowa obróbka czyni kwarcogranit jednym z najbardziej wytrzymałych materiałów, wyjątkowo odpornym na zarysowania. O niezwykłej funkcjonalności tego kompozytu decyduje także jego gładka powierzchnia. Całkowity brak porowatości powoduje, że kwarcogranit nie absorbuje żadnych płynów, co ma fundamentalne znaczenie w higienie. Ponadto produkty z tego materiału są odporne na zaplamienia oraz większość środków czyszczących. Plusem jest powtarzalna kolorystyka.

Wady kompozytu kwarcowego

Materiał kwarcogranitowy jest zimny w dotyku. Jego struktura nakazuje obrabiać go jak kamień naturalny co powoduje widoczne ślady łączeń. Minusem owego kompozytu jest brak możliwości naprawy.

Nasze oferta

W naszej ofercie znajdą Państwo asortyment takich producentów jak:
  • Siquartz
  • Technistone
  • CaesarStone
  • Silestone
  • SantaMargherita
  • Quarelli